Skaner do cyfrowych kaset RTG wraz dodatkowym oprzyrządowaniem kosztował 129 600,00 zł. Jest to bardzo wysokiej klasy urządzenie medyczne, służące do przeprowadzenia radiografii cyfrowej (przeznaczone do radiografii ogólnej i mammografii). Umożliwia usprawnienie obsługi pacjentów poprzez błyskawiczną dostępność obrazu (zdjęcia RTG), jego wysoką jakość, niskie koszty, prostą obsługę i maksymalną produktywność.

Składa się z takich elementów jak: automatyczny jednoslotowy skaner ogólnodiagnostyczny Carestream Health/USA Classic CR System- 1szt, kasety z płytami obrazowymi Carestream Health/USA Kodak DirectView CR Cassete o wymiarach: 24×30 cm – 5 szt., 35×35 – 1 szt., 35×43 – 5 szt, stanowisko przepisywania danych pacjenta do obrazów – badania ogólnodiagnostyczne Carestream Health/USA Classic CR System-1 szt. Użytkownikiem skanera będzie Zakład Diagnostyki Obrazowej WSS nr 2.

Z kolei wózek transportowo-kąpielowy (wózkowanna) zakupiony został za 10 000,00 zł i będzie wykorzystywany w Izbie Przyjęć do mycia w pozycji leżącej pacjentów po wypadkach, nieprzytomnych czy pacjentów bezdomnych. Wózek transportowo-kąpielowy wyposażony jest w materac, co pozwala – po zdjęciu leżaka prysznicowego – na wykorzystywanie jako wózka transportowego. Wózek posiada funkcję podnoszenia i opuszczania, co znacznie ułatwi pracę personelowi medycznemu. – Taki wózek powinien służyć nam ok. 2 lat. Jest to sprzęt bardzo często wykorzystywany, w szczególności przy pacjentach przywiezionych z ciężkich wypadków np. na kopalni – powiedział kierownik izby przyjęć, lek. Jan Lejman.