Tyrolia Band – jak sama nazwa wskazuje jest zespołem grającym muzykę tyrolską.

Zespół założony został przez Dagmarę i Leszka Ścibików w 1998 roku, którzy do dziś są liderami tej grupy. Oprócz tradycyjnego brzmienia Tyrolia Band może zaprezentować się także w stylizacji, łącząc "muzykę alpejskiego ludu" z innymi gatunkami muzycznymi, takimi jak: rock, pop, dance, czy jazz. Tyrolia Band jest pierwszym zespołem w Polsce grającym muzykę określaną w krajach niemiecko-języcznych jako Alpen-Rock, który to w ostatnim czasie stał się tam bardzo popularny, docierając do wielu pokoleń, łącząc je w tym co piękne, znane i trwałe, a zarazem pełne żywiołu i nowoczesności.

Turnioki to jeden z najlepszych zespołów folkowych w Polsce, którego inspiracją do twórczości jest muzyka Polskich i Słowackich Tatr oraz Beskidów. To także grupa przyjaciół, którą skutecznie łączy chęć współrealizowania się w muzycznej przygodzie, jaką  jest wspólne muzykowanie. O jakości wykonywanych przez zespół kompozycji może świadczyć fakt, że  współpracą z zespołem zainteresował się wybitny polski kompozytor Krzesimir Dębski. Współpraca ta zaowocowała kilkudziesięcioma koncertami zespołu z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej pod dyrekcją Krzesimira Dębskiego m.in. w Niemczech, Meksyku, Indiach, Brukseli oraz w Polsce.

Już dziś zapraszamy na kolejny koncert w ramach, trwającego od początku miesiąca, cyklu „Muzyczne Środy”. 24 lipca o godzinie 18.00 na scenie w Parku Zdrojowym wystąpi zespół Break Free Quartet. 

GALERIA ZDJĘĆ