Na mecz z Unią trener JKH, Mojmir Trliczik zdecydował się na kilka zmian w składzie. Do gry wróciła najmocniejsza formacja, w której zabrakło jedynie Richarda Krala, który wraz z Maciejem Urbanowiczem, Radkiem Prochazką, Adrianem Labrygą i Tomaszem Kulasem dostali wolne.

Pierwsza odsłona toczyła się pod wyraźne dyktando gości, którzy swoją przewagę udokumentowali jednym golem. Wynik meczu otworzył w 9. minucie Damian Kapica, który miał trochę wolnego miejsca przed bramką Przemysława Witka i pewnym strzałem umieścił gumę siatce.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Już w 23. minucie do wyrównania doprowadził Mateusz Adamus, który strzałem z najbliższej odległości pokonał Adama Vrbę. Końcówka tej odsłony również należała do biało-niebieskich, którzy w 40. minucie wyszli na prowadzenie. Bramkę na 2:1 zdobył Jarosław Różański.
W trzeciej tercji ton grze nadawali jastrzębianie, którzy częściej przebywali w tercji obronnej rywala. W 50. minucie do remisu zdołał doprowadzić Petr Lipina i emocje rozpoczęły się od nowa. Choć to tyko mecz sparingowy, żaden z zespołów nie zamierzał odpuszczać. Widać to było szczególnie w 55. minucie, gdy po bójce przy bandzie sędziowie odesłali do szatni Filipa Komorskiego i Macieja Rompkowskiego.
W ostatniej minucie spotkania przyjezdni stanęli przed doskonałą szansą na przechylenie szali zwycięstwa w swoją stronę. Po dwóch karach dla Unii jastrzębianie przez ponad minutę grali w 5 na 3. Gdy wydawało się, że zespołowi Mojmira Trliczika zabraknie czasu swego dopiął Kamil Górny. Obrońca JKH w ostatniej sekundzie zdobył gola na wagę wygranej. W kolejnym meczu kontrolnym wicemistrzowie Polski zagrają na wyjeździe z HC AZ Hawierzów.

Aksam Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)
08:48 – 0:1 – Damian Kapica – Petr Lipina, Mateusz Danieluk
22:36 – 1:1 – Mateusz Adamus – Damian Piotrowicz, Mateusz Wardecki
39:31 – 2:1 – Jarosław Różański – Mateusz Wardecki
49:20 – 2:2 – Petr Lipina – Mateusz Danieluk
59:59 – 2:3 – Kamil Górny – Damian Kapica (5/3)