Rowerzyści wystartują w sobotę, 17 sierpnia o godzinie 8.00 z placu sklepu TOMAZIBIKE przy ulicy Warszawskiej 6. – Ten rajd będzie inny niż wszystkie dotychczasowe. Nie tylko ze względu na długość , bo również stopień trudności będzie wyższy – wyjaśnia Tomasz Czarnota, jeden z organizatorów. – Trasa jest możliwa do pokonania, jednak trzeba być odpowiednio przygotowanym – dodaje.

Pierwszym etapem liczącym ponad 60 kilometrów będzie przejazd z Jastrzębia-Zdroju do Wisły Malinki. Rowerzyści pojada przez Bzie, Jarząbkowice, Drogomyśl, Skoczów, Ustroń i Wisłę. Na miejscu będzie czekał samochód techniczny z napojami izotonicznymi i prowiantem.

Drugim etapem będzie przeprawa górska. Pasjonaci MTB, zanim dotrą na Skrzyczne (1257 m n.p.m.), będą musieli przebyć partie szczytowe pokryte w znacznej części rozległymi polanami oraz dużą ilość podjazdów. Następnym kierunkiem będzie Przełęcz Salmopolska (934 m n.p.m.), a stamtąd już na Przełęcz Karkoszczonki i zjazd do centrum Brennej.

Trzeci etap to powrót do Jastrzębia-Zdroju z Brennej indywidualnie lub w grupach. Przewidywany czas rowerowej wyprawy to około 10 – 12 godzin.

Zapasowe dętki, dodatkowy bidon, cieplejsze ubranie, sprawny technicznie rower górski oraz dobry humor i pozytywne nastawienie. W taki ekwipunek powinien być wyposażony każdy uczestnik tego rajdu – mówi Tomasz Czarnota.