Obchody Dnia Weterana rozpocznie jednak uroczysta msza polowa, która o godz. 11.00 zostanie odprawiona na Bożej Górze. Po uroczystościach przy pomniku uczestnicy przemaszerują ulicami: Wodzisławską, Zdrojową, 1 Maja i Witczaka do Parku Zdrojowego.

Tutaj sprzęt bojowy, m.in. motocykle i rowery wojskowe pokaże cieszyńskie Muzeum 4 Pułku Strzelców Podhalańskich, z kolei Familia Szlachecka zaprezentuje kilkadziesiąt hełmów z różnych epok i wojen. Oprócz tego z ekspozycją uzbrojenia od pradawnych dziejów do współczesności przyjedzie do naszego miasta Stowarzyszenie Pro Memoria z Pszczyny, Żorska Grupa Operacyjna da pokaz sprzętu wojskowego z okresu II wojny światowej, a rakiety przeciwlotnicze będzie można zobaczyć dzięki Dywizjonowi Rakietowemu Obrony Powietrznej w Bytomiu. Nie zabraknie też młodzieży zafascynowanej komandosami GROM-u, najsłynniejszej polskiej jednostki specjalnej, ze współczesnym uzbrojeniem i umundurowaniem.

Dla upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu II wojny światowej w samo południe włączone zostaną syreny alarmowe. Emitowany będzie dźwięk ciągły trwający trzy minuty.