Biegi odbywać się będą w samym centrum miasta Dziesięciokilometrowa trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i będzie oznaczona co 1km. Zapisy internetowe będą otwarte do 15 września, natomiast po tym terminie będzie można zgłosić udział do biegu tylko i wyłącznie w biurze zawodów (Hala Sportowa Omega, ul. Harcerska 14 A).

Do biegu zgłosiło się już ponad 270 biegaczy z całej Polski. Zawody posiadają limit zgłoszeń, który wynosi 400 zawodników, dlatego nie trać czasu i zapisz się już dziś.

Link do zapisów: www.online.datasport.pl/zapisy/portal/listy/?zawody=738

O ważności zgłoszenia decyduje opłata startowa, która dla osób zameldowanych w Jastrzębiu-Zdroju wynosi 25zł, natomiast pozostali do 15 września muszą dokonać opłaty w wysokości 40 zł. Opłatę startową należy dokonać na konto organizatora podane w regulaminie.

W pakiecie startowym każdy znajdzie napój izotoniczny, baton energetyczny, bon na ciepły posiłek oraz wielofunkcyjną chustę „Buff”. Pomiar czasu zapewni firma DataSport, za pomocą elektronicznych chipów, która również wykona dla wszystkich zdjęcia na mecie.

Rywalizacja będzie odbywać się w 6 kategoriach wiekowych w tym kategorii Open oraz najlepszy Polak/Polka oraz najlepszy jastrzębianin/jastrzębianka.

Dodatkowo organizatorzy przygotowali dla wszystkich, którzy ukończą bieg, konkurs z licznymi nagrodami m.in. będzie można wygrać profesjonalny pulsometr firmy POLAR z wbudowanym GPSem – RC3 GPS, nawigację samochodową czy ciśnieniowe expresy do kawy.

W związku, iż zawody odbędą się na głównych alejach, ruch drogowy będzie tego dnia utrudniony w godzinach 11.00-12.20.

Przed Głównym Biegiem odbędą się biegi towarzyszące – Biegi Małego Jastrząbka dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

Organizatorzy biegu: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, Stowarzyszenie Skyruninng Polska, Klub Biegacza MOSiR Jastrzębie i Zespół Szkół nr 5.

Impreza dofinansowana jest ze środków budżetowych miasta Jastrzębie-Zdrój.