Biegi odbywały się w samym centrum miasta. Dziesięciokilometrowa trasa posiadała atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki i była oznaczona co 1 km. Rywalizacja odbywała się w 6 kategoriach wiekowych, w tym kategorii Open oraz najlepszy Polak/Polka oraz najlepszy jastrzębianin/jastrzębianka.

Najszybciej trasę pokonał Radosław Kłeczek z Gogolina, który wbiegł na metę z czasem 30 minut i 7 sekund, jednocześnie pokonując dotychczasowy rekord jastrzębskiego dystansu. Drugi na mecie zameldował się Artur Kern z Hrubieszowa, a trzeci Julius Kiprono Lagat z Kenii. Najlepszy z jastrzębian, Grzegorz Szulik, przybiegł na metę na 10. miejscu z czasem 34:04.

Wśród kobiet najlepszą okazała się Zita Kacser z Węgier. Drugie miejsce zajęła Ewa Brych-Pająk z Częstochowy, na trzecim miejscu przybiegła Beata Janda z Katowic. Najlepsza jastrzębianka w tegorocznym biegu to Anna Łukasik, która zakończyła bieg z wynikiem 47:12.

Zanim na ulice naszego miasta wybiegli dorośli biegacze, odbyły się mini biegi dla najmłodszych.

Pomysłodawcami i współorganizatorami „Jastrzębskiej Dziesiątki” byli jastrzębscy biegacze: Kuba Staśkiewicz, Damian Zawierucha, Dominik Ząbczyński i Michał Bac. Impreza została przygotowana w sposób profesjonalny, a organizacja nie odbiegała od najlepszych biegów jakie odbywają się w naszym kraju. Czekamy zatem na kolejną edycję w 2014 roku.

Impreza była dofinansowana ze środków budżetowych miasta.