W zawodach uczestniczyło 24 zawodników Nautilusa, startujących w pięciu kategoriach wiekowych. Najlepiej wypadli najmłodsi zawodnicy w Kat. E0 roczniki do 10 lat. Wśród dziewcząt niepokonaną była Balbina Sikora, która ustanowiła trzy swoje życiówki i zdobyła  łącznie 3 złote medale. Nie gorzej w tej samej kat. wiekowej wypadła Magdalena Gorys, która również znacząco poprawiała swoje życiowe wyniki.

Wśród najmłodszych chłopców klasą dla siebie był Filip Giba, który podobnie jak jego klubowa koleżanka nie oddał żadnego zwycięstwa i trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium. Tuż za nim uplasował się drugi nasz zawodnik Łukasz Majda. Tak więc w najmłodszej kategorii wiekowej Nautilus był nie do pokonania i na 18 możliwych do zdobycia medali jastrzębscy zawodnicy zdobyli 12 medali w tym 6 złotych, 3 srebrne i 3 brązowe. Wielkie brawo dla tych młodych mistrzów.

W kat E dzieci 10 i 11 lat jastrzębianie zdobyli w sumie 5 medali. Medale zdobywali:  Krystian Albrecht 3 medale – 1 srebrny i 2 brązowe oraz Hubert Dyrszka 2 medale – 1 medal srebrny i jeden brązowy. Tuż za podium na 4 pozycji na dystansie 200 m BF uplasował się Rafał Granat. W tej samej kat wiekowej dziewcząt Martyna Gajór trzykrotnie była na 4 miejscu tuż za podium.

W starszej kategorii D 12-13 lat w rywalizacji dziewcząt na podium dwukrotnie stawała Zuzanna Rzepka, która zdobyła złoto na dystansie 100 m PP oraz 2 miejsce na 100 m PW. Niestety pozostałe zawodniczki były tuż za podium, a najbliżej podium była Edyta Kuczaj, na 200 m BF zdobyła czwarte miejsce. Niestety z uwagi na chorobę nie wystartowali chłopcy w tej kategorii wiekowej.

W najstarszej rozgrywanej w ramach ŚPM kategorii C – 14-15 lat zawodnicy Nautilusa zdobyli 5 medali, w tym jeden medal srebrny zdobyła Amelia Pisarczyk na 200 m BF oraz 3 medale zdobył w tym 2 srebrne i jeden brązowy Bartłomiej Giba i jeden medal brązowy dołożył Wojtek Płaska.

Szkoda, że w tej kategorii wiekowej nie wystartowały pozostałe nasze zawodniczki, takie jak Ola Kasperek czy Oliwia Leoniuk, bo zapewne ilość medali byłaby wyższa – powiedział trener Nautilusa, Krzysztof Radomski.

Gratulujemy wszystkim medalistom oraz wszystkim zawodnikom, którzy poprawiali swoje rekordy życiowe i liczymy, że niebawem w Poznaniu na Pucharze Polski będzie jeszcze lepiej. Automatycznie wszyscy medaliści ŚPM zdobyli kwalifikacje do KPP.

Inf. nad. KDP Nautilus