W niedzielę 22 września na stracie imprezy odbyło się skromne podsumowanie. Rowerzyści z rąk pani Zofii Florek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji otrzymali pamiątkowe medale oraz wylosowane nagrody w postaci bonów towarowych. Następnie grupa w sile 52 rowerów wyruszyła w stronę Beskidów przemierzając kolejno Bzie, Jarząbkowice, Golasowice, Bąków, Drogomyśl, Ochaby, Skoczów i Górki Wielkie.

Około 11.00 dotarli na ustalone miejsce w Jaworzu, gdzie czekał na nich samochód z napojami i posiłkiem. Kolejnym etapem wyprawy był podjazd żółtym szlakiem do schroniska PTTK na Błatniej. Trasa szlaku była w tym dniu bardzo mokra i błotnista, nie było więc łatwo. Na szczyt oczywiście dotarli wszyscy uczestnicy tej jesiennej eskapady, potem już tylko pamiątkowe zdjęcia, posiłek w schronisku i powrót do domów w grupach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom rajdów oraz wszystkim tym, którzy pomogli i wspierali nasze działania. Mamy nadzieję, że za rok spotkamy się znów na rowerowym szlaku i będziemy mogli zdobyć kolejne górskie szczyty – mówi Tomasz Czarnota, jeden z organizatorów.

inf. JKS Equi Verso & Zarząd osiedla Barbary & Sklep rowerowy Tomazibike