Szczepionka zatopiona jest w przynęcie w postaci małych brunatnych kostek o zapachu mocno zepsutej ryby. Szczepionka zostanie wyłożona przy użyciu samolotów w lasach, na terenach zielonych takich jak: pola, łąki, ogrody działkowe, parki.

Śląski Wojewódzki Lekarz Weterynarii apeluje do mieszkańców o niepodnoszenie szczepionek z ziemi, gdyż lisy wyczuwając zapach człowieka nie zjedzą już takich kostek.

Jednocześnie informuje, że sama przynęta nie jest niebezpieczna dla człowieka, natomiast w przypadku kontaktu człowieka z płynną zawartością szczepionki należy bezzwłocznie umyć bieżącą wodą z mydłem te części ciała, które zetknęły się ze szczepionką i skontaktować się z najbliższym lekarzem medycyny lub właściwą terytorialnie placówką zdrowia. Przez dwa tygodnie po przeprowadzeniu akcji nie wolno wyprowadzać zwierząt domowych na tereny niezabudowane.

Wszelkich dodatkowych informacji udzielać będzie Rzecznik Prasowy Śląskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Katowicach pod numerem telefonu: 32 42-88-611.