Decydującym momentem spotkania była ostatnia minuta pierwszej połowy, kiedy to Grzegorz Drazik w swoim polu karnym sfaulował przeciwnika. Drazik dostał czerwoną kartkę. Grzegorz Łukasik musiał zdjąć z boiska Tomasz Lorenca, aby  wstawić między słupkami Mateusza Deege. Mateuszowi udało się obronić rzut karny, ale dobitka okazała się już nie do obrony.

Grający w osłabieniu piłkarze GKS-u zdołali jednak się podnieść. Gola na miarę remisu strzelił w 66. minucie Patryk Dudziński. Piłkarze Jedności umiejętnie bronili cennego punktu, raz po raz kładąc się na murawę, kradli cenne sekundy.

Mecz ostatecznie skończył się wynikiem 1:1, jednak nasi piłkarze zasłużyli na brawa za ambitną postawę do samego końca.

GKS 1962 Jastrzębie – Jedność 32 Przyszowice 1:1 (0:1)
0:1 Rafał Hajok ’45
1:1 Patryk Dudziński ’66