W czasach kiedy autorytet nauczyciela jest wystawiany na ogromne próby, niezwykle istotne jest, aby doceniać pedagogów, którzy nie bacząc na trudności i przeszkody, wypełniają swoje zadania. Ogromnie dziękuję Wam drodzy nauczyciele za Waszą niezłomną pracę, która niejednokrotnie jest drogowskazem dla młodego człowieka na całe życie – powiedział Andrzej Pawłowski, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta.

Do życzeń i serdeczności dla wszystkich nauczycieli i pracowników oświaty dołączyły się dzieci, uczniowie pierwszej klasy, Zuzanna Maciejowska ze szkoły podstawowej nr 5 i Joanna Sybis ze szkoły podstawowej nr 10.

Wiemy jak ważne jest, żeby na ścieżce swojego rozwoju spotkać prawdziwego mistrza. Wiemy, jakim nauczycielem z powołania trzeba być, żeby na to miano zasłużyć. Wszystkim pracownikom edukacji życzę, abyście spełniali się w tym zawodzie i aby uczniowie byli Wam wdzięczni za to, co robicie – podkreślił gospodarz gali, prezydent miasta Marian Janecki.

Maria Lipińska, dyrektor Rybnickiej Delegatury Kuratorium Oświaty w Katowicach, zaznaczyła, że bardzo lubi gościć w naszym mieście. – Tutaj czuję, że jestem wśród osób, którym oświata leży na sercu. Serdecznie dziękuję za solidną i rzetelną pracę – powiedziała pani dyrektor.

Nie zabrakło też życzeń od jastrzębskich posłów, które przeczytali Roman Foksowicz i Łukasz Kasza.

Z pewnością jednym z ważniejszych punktów piątkowej gali było wręczanie nagród Prezydenta Miasta Jastrzębie-Zdrój dla nauczycieli za ich szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Pogratulowano też nauczycielom, którzy 17 października w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach otrzymają nagrodę Kuratora Oświaty oraz Medale Komisji Edukacji Narodowej. Podczas gali uhonorowano także nauczycieli, którzy zostali wyróżnieni brązowym medalem za długoletnią służbę.

W imieniu nagrodzonych głos zabrała Iwona Wewióra, nauczyciel Zespołu Szkół nr 2, która podziękowała za docenienie ich pracy.

Uroczystość uświetnił koncert Krzysztofa Kiljańskiego.