Organizatorami konkursu są: Polskie Radio, Telewizja Polska i Instytut Pamięci Narodowej.

Głosowanie odbywa się poprzez stronę www.ksiazkahistorycznaroku.pl

Głosować można 1 raz dziennie do końca października.

Prosimy o wsparcie, za co z góry dziękujemy. Będzie to też pomoc w wypromowaniu, niestety, wciąż mało znanego, a pięknego fragmentu polsko-węgierskich dziejów – zachęca Grzegorz Łubczyk.

Grzegorz Łubczyk, były ambasador Rzeczypospolitej Polskiej na Węgrzech w 2006 roku otrzymał odznakę „Zasłużony dla Miasta Jastrzębie Zdrój”. Jest on m.in. autorem książki „Polski Wallenberg – rzecz o Henryku Sławiku” ukazującej postać wielkiego Polaka urodzonego na terenie naszego miasta. Z jego inicjatywy powstały filmy, które wyświetlano w różnych krajach Europy i w Izraelu. W ten sposób rozsławił nasze miasto nie tylko w kraju, ale też za granicą.