Krakowski Zespół Kameralny powstał w 1994 r. z inicjatywy Łukasza Mikołaja Matei, który jest jego kierownikiem artystycznym. W jego skład wchodzą znakomici instrumentaliści, absolwenci Akademii Muzycznej w Krakowie. Zespół posiada szeroki repertuar, obejmujący dzieła od Renesansu, aż do kompozycji  z XX wieku. Występuje na prestiżowych krajowych i zagranicznych festiwalach.

W Jastrzębiu zagra Dominika Peszko, która z wyróżnieniem ukończyła studia magisterskie w Akademii Muzycznej w Krakowie, w której nadal kształci się w klasie fortepianu prof. Andrzeja Pikula w ramach studiów doktoranckich. Swoje umiejętności doskonaliła także na kursach mistrzowskich u światowej sławy pianistów. Podczas koncertu będzie można usłyszeć: koncert – F. Chopin – Ballada f-moll op. 52 , F. Chopin – Nokturn Des-dur op. 27 nr 2 , F. Chopin – Etiuda cis-moll op. 10 nr 4 F. , Chopin – Koncert fortepianowy f-moll op. 21 nr.2.

Koncert rozpocznie się o godz. 17.00.

Z kolei w kościele pw. NMP Matki Kościoła odbędą się dwa koncerty Chóru Miejskiego. Pierwszy o godz. 11.00, a drugi o godz. 17.00.

Koncert chóru został dofinansowany ze środków budżetowych Miasta Jastrzębie-Zdrój.