Konkurs obejmuje zagadnienia z zakresu przedsiębiorczości, ekonomii, finansów oraz biznesu i ma za zadanie promocję przedsiębiorczości wśród młodzieży. Jego celem jest rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych przedsiębiorczych postaw, ekonomicznych umiejętności, zasobu wiedzy teoretycznej i praktycznej, a także wzmacnianie integracji młodzieży ze środowiskiem biznesu.

Partnerem głównym konkursu jest Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A., a Partnerem Naukowym Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa w Katowicach.

W tym roku konkurs odbędzie się na następujących obszarach: Żory oraz powiat pszczyński, Jastrzębie-Zdrój, powiat raciborski, Rybnik i powiat rybnicki, powiat wodzisławski.

W ramach konkursu po trzech etapach z każdego obszaru wyłoniony zostanie zwycięzca na poziomie lokalnym, który weźmie udział w zmaganiach w czwartym etapie na poziomie regionalnym i walczył będzie o nagrodę główną oraz tytuł „Młodzieżowego Lidera Biznesu 2014”.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 4 grudnia na formularzu zgłoszeniowym dostępnym na stronie internetowej www.zorig.zory.pl w zakładce MLB.

W pierwszym etapie, który odbędzie się już 17 grudnia 2013 r., weźmie udział maksymalnie 150 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z naszego powiatu. Do drugiego etapu zakwalifikuje się 12 uczestników, a do trzeciego 5. Zwycięzca weźmie udział w zmaganiach regionalnych w czwartym etapie.

W tym roku nagrodą główną w całym Konkursie będzie iPad Apple 3 32GB oraz Index i bezpłatny semestr na wybranym kierunku studiów w Górnośląskiej Wyższej Szkole Handlowej. Dla pierwszych 5 miejsc w każdym z powiatów również przewidziano atrakcyjne nagrody (tj. aparat fotograficzny OLIMPUS TG 630, tablet multimedialny KRUGER & MATZ KM0793, dysk zewnętrzny SAMSUNG STSHX-M500 TCB oraz książki).

Regulamin Konkursu dostępny jest na stronie www.zorig.zory.pl w zakładce MLB.