Goście z Anglii, Niemiec, Litwy, Estonii, Hiszpanii, Grecji i Włoch rozpoczęli swoją wizytę od spotkania z władzami miasta, które upłynęło w bardzo miłej atmosferze.

Zajęcia warsztatowe, prowadzone w szkole przez Ewę Szymańską-Kirszniok, Alę Wicher i Elżbietę Karwowską , pozwoliły uczestnikom programu poznać arkany Czarnego Teatru , jak i sprawdzić się w tej technice teatralnej.

W czwartek po zakończonych warsztatach miał miejsce wyjazd do Krakowa, który cieszył się wielkim powodzeniem, gdyż wszyscy uczestnicy programu słyszeli o naszym pięknym, zabytkowym mieście i bardzo chcieli je zobaczyć. Atrakcją było spotkanie w „Jamie Michalika” gdzie goście mogli poznać muzykę, stroje i różne historie związane z Krakowem.

Piątek – ostatni dzień wizyty, również obfitował w atrakcje ,tym razem w wykonaniu uczniów. Odbył się „Dzień śląski”, podczas którego goście mieli okazję poznać bliżej pracę górnika jak i nauczyć się kroków śląskiego tańca ludowego – trojaka. W trakcie spotkania z Mikołajem wysłuchali kolęd w wykonaniu wszystkich klas ,a także sami zaprezentowali kolędy najbardziej znane w ich krajach. Śpiew został doceniony przez Św. Mikołaja ,który wszystkim wręczył podarunki.

Uczniowie klas IV-V przygotowali przestawienie pt. „Demeter i Kora” nawiązując do historii teatru, która jest elementem obecnego programu. Kończąc wizytę goście zwiedzili szkołę, mieli okazję zobaczyć uczniów podczas pracy, i ich wytwory.

Wszyscy goście byli bardzo zadowoleni z pobytu i przyjęcia w Polsce.