Mam nadzieję, że bardzo promocyjne ceny biletów wstępu do Śląskiego ZOO z rabatem w wysokości 50% od cen cennikowych będą atrakcją dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju, tym bardziej, że z roku na rok posiadamy większą kolekcję cennych gatunkowo  zwierząt oraz nowe wybiegi i pawilony dla ich ekspozycji – czytamy w piśmie Jolanty Kopiec, dyrektora Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

Przypomnijmy, że nasze miasto opiekuje się zwierzęciem ze Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Jest to pantera śnieżna, popularnie zwana irbisem. Przy jej klatce znajduje się tabliczka reklamowa zawierająca krótką informację o naszym mieście. Na utrzymanie pantery miasto przeznacza miesięcznie 500 zł.

Do programu „Rodzina 3+” przystąpiło już ponad 500 jastrzębskich rodzin. Dzięki temu mają one możliwość korzystania ze zniżką z miejskich atrakcji, ale nie tylko, bo do programu włączyli się też przedsiębiorcy.

O kartę „Rodzina 3+” mogą ubiegać się rodziny wielodzietne, zameldowane w naszym mieście, gdzie rodzic lub rodzice mają na utrzymaniu troje lub więcej dzieci w wieku do 18 lat. W przypadku, gdy dziecko studiuje lub uczy się i jednocześnie nie pracuje, wiek ten został przesunięty do 24 lat – wyjaśnia prezydent miasta Marian Janecki.

Ulga w wysokości 50% przysługuje na zakup biletów wstępu, w tym karnetów, na obiekty Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a także przy zakupie biletów na seans do kina Centrum. Latem ogromnym zainteresowaniem cieszyło się kąpielisko „Zdrój”, a obecnie lodowisko „Jastor”. Pozytywnym zjawiskiem jest to, że do programu włączają się kolejne podmioty. Są wśród nich księgarnie, biuro rachunkowe, miejsca oferujące atrakcje dla dzieci, klub sportowy czy szkoła tańca. Dzięki przedsiębiorcom, program jeszcze bardziej zyskuje na atrakcyjności. Przy okazji zachęcamy firmy do składania deklaracji, bo takie działania to nie tylko jeden z elementów budowania pozytywnego wizerunku, ale też reklama. Lista podmiotów jest umieszczona na stronie internetowej jastrzębskiego magistratu, a każda rodzina w momencie składania wniosku dostaje wykaz wszystkich prywatnych podmiotów biorących udział w programie.

O kartę można ubiegać się w Urzędzie Miasta, przy czym jej uzyskanie wymaga złożenia wniosku. Karta wydawana jest w ciągu miesiąca od złożenia dokumentów i przez rok zachowuje ważność.

Więcej informacji można znaleźć w zakładce: Rodzina 3+