Tytuł przyznano Urzędowi Miasta w ramach XII edycji konkursu Lidera Innowacji. Organizatorem konkursu było Centrum Innowacji WKTiR w Katowicach, a partnerem Eurobusiness – Haller. Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Ministra Gospodarki, Marszałka Województwa Śląskiego oraz Prezesa Urzędu Patentowego.

Dziękuję za takie wyróżnienie otrzymane z Centrum Innowacji, a o które wnioskował Zespół Szkół nr 6. Uczniowie i nauczyciele swoimi osiągnięciami od lat promują nasze miasto nie tylko w kraju, ale także i za granicą – powiedział Marian Janecki, prezydent miasta.

Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 6 od lat zdobywają trofea na różnych konkursach i targach, gdzie prezentują swoje wynalazki, ułatwiające w szczególności życie osobom niepełnosprawnym. Warto wymienić tu choćby medale przywiezione z konkursów innowacyjności z Moskwy, Paryża, Norymbergii czy Seulu.

Od lat oprócz sponsorów wspiera nas także Urząd Miasta. Dzięki dofinansowaniu możemy pozwolić sobie na wiele wyjazdów, a uczniowie nie muszą za to nic płacić – zaznacza Jerzy Maduzia, dyrektor Zespołu Szkół nr 6.

Więcej o sukcesach uczniów ZS 6 można poczytać w lutowym numerze gazety "Jastrząb".