Poniedziałkowa rywalizacja rozpoczęła się już tak naprawdę podczas rozgrzewki, kiedy to po raz pierwszy zaiskrzyło na tafli sanockiego lodowiska pomiędzy hokeistami obu klubów. Spotkanie od mocnego uderzenia rozpoczęli jastrzębianie, którzy silnym strzałem, autorstwa Adriana Labrygi, objęli prowadzenie nad drużyną gospodarzy. Arenę Sanok zaraz na początku drugiej tercji uciszył Filip Stoklasa, który pokonał nieskoncentrowanego bramkarza z Sanoka. Niestety mimo dobrego początku i prowadzenia 2:0, jastrzębianie drugą tercję kończyli wynikiem 2:2. Decydujące gole padały już w trzeciej odsłonie meczu, kiedy to Vojtech Kloz po podaniu Vozdeckiego ulokował krążek w bramce strzeżonej przez Przemysława Odrobnego. Kolejne dwa gole sanoczan padły po strzale do pustej bramki, bo trener Mojmir Triliczik dwukrotnie zdecydował się ściągnąć bramkarza.