Jastrzębianie ostatnie dwa mecze w ramach rozgrywek PlusLigi rozgrywali z ekipą Cerradu Czarnych Radom. Los splótł obie drużyny także w zielonogórskim turnieju, który rozpoczął się dziś ćwierćfinałowym meczem obu drużyn. W pierwszym spotkaniu turnieju, którego stawką był awans do półfinału PP lepsi okazali się zawodnicy Jastrzębskiego Węgla wygrywając 3:1. Podczas czwartego seta miała miejsce ewakuacja kibiców z hali, bowiem włączył się system przeciwpożarowy – alarm okazał się jednak fałszywy i po kilku minutach zawody zostały wznowione.

Najlepszym zawodnikiem spotkania został Michał Kubiak.

Kolejne spotkanie Jastrzębskiego Węgla w tym turnieju zostanie rozegrane 15 marca. Rywalem jastrzębian będzie drużyna Asseco Resovii Rzeszów.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski  Węgiel  1:3  (19:25, 17:25, 25:18, 22:25)

Cerrad Czarni Radom: Bołądź (24), Grzechnik (7), Neroj (4), Wachnik (10), Westphal (7), Kamiński (7), Filipowicz (libero) oraz Radomski, Kędzierski, Faryna, Ostrowski;

Jastrzębski Węgiel: Łasko (12), Pajenk (8), Masny (1), Kubiak (12), Marechal (13), Bontje (7), Wojtaszek (libero) oraz Malinowski oraz Van de Voorde (3), Filippov.