Na przełomie marca i kwietnia odbędą się zajęcia teatralne „Humor i rym z Janem Brzechwą”. Warsztaty będą prowadzone w 5 wytypowanych przez konkurs pierwszeństwa zgłoszeń szkołach podstawowych klasy I-VI dwa razy w tygodniu po dwie godziny przez cztery tygodnie. Finałem zajęć będzie konkurs i przedstawienie „Kolorowe zoo” w SP nr 12 im. Jerzego Kukuczki. Zdobycie I miejsca – wyjazd do Teatru Lalek "Banialuka" w Bielsku Białej, za zajęcie II i III miejsca również przewidziane

Na przełomie kwietnia i maja prowadzone będą w pięciu wytypowanych przedszkolach zajęcia rytmiki pt.: „Znamy tańce regionalne” odbywające się dwa razy w tygodniu przez cztery tygodnie. Najlepiej tańczące przedszkole będzie mogło zaprezentować swoje umiejętności na imprezie z okazji Dnia Dziecka organizowanej przez miasto.

Warsztaty fotograficzne kierowane są do zainteresowanych uczniów szkół podstawowych klasy IV-VI i gimnazjalistów. Odbędą się w kwietniu i maju raz w tygodniu przez cztery tygodnie. Zainteresowane osoby mogą zgłaszać i zapisywać się w swoich szkołach. Warsztaty „Szukamy kultury w mieście” będą miały charakter zajęć stacjonarnych i w plenerze – fotospacer. Finałem zajęć będzie zorganizowana wystawa w SP nr 12 im. Jerzego Kukuczki. Najlepsze fotografie będą nagrodzone aparatami cyfrowymi NIKON COOLPIX.

Dodatkowe informacje o zajęciach można znaleźć w SP nr 12.