Hokeiści z Jastrzębia-Zdroju mają czego żałować. W piątek i sobotę na Jastorze zostały rozegrane kolejne półfinałowe mecze pomiędzy JKH GKS a drużyną z Sanoka. Po dwóch przegranych w Arenie Sanok jastrzębianie musieli walczyć o zwycięstwa, które pozwoliłyby wyrównać stan rywalizacji (do 4 zwycięstw). Spotkanie nr 3 rozegrane w piątek obfitowało w wiele emocji, bo pod koniec drugiej tercji gospodarze przegrywali już 1:3, jednak zdołali ostatecznie wyrównać i zwyciężyć w rundzie rzutów karnych.

W czwartym meczu półfinału jastrzębianie byli stroną dominującą, ale z mnóstwa okazji do strzelenia gola udało się jastrzębianom wykorzystać dwie. Cały mecz toczył się w bardzo dobrym tempie, a na tafli nie brakowało spięć między zawodnikami obu drużyn. Mecz mógł niewątpliwie podobać się zgromadzonym kibicom, jednakże ostateczne rozstrzygnięcie nie było dla kibiców jastrzębian zbyt radosne.

Na 10 sekund przed końcem dogrywki gola na wagę zwycięstwa strzelili sanoczanie wygrywając w czwartym spotkaniu i wywożąc z Jastrzębia bardzo cenne zwycięstwo.

Stan rywalizacji (do 4 zwycięstw) – 3:1 dla Sanoka