Działanie to, jest transgranicznym programem wymiany, który daje przyszłym i początkującym przedsiębiorcom możliwość uczenia się od doświadczonych przedsiębiorców prowadzących małe firmy w innych państwach Unii Europejskiej.

Do wymiany doświadczenia dochodzi podczas pobytu młodego przedsiębiorcy u doświadczonego przedsiębiorcy, który pomaga w zdobywaniu umiejętności koniecznych do prowadzenia małej firmy.  Do udziału w programie uprawnieni są:

– Początkujący przedsiębiorcy, którzy maja w planach założenie własnej działalności gospodarczej lub którzy założyli działalność w ciągu ostatnich trzech lat.

– Doświadczeni przedsiębiorcy prowadzący małe lub średnie przedsiębiorstwa na terenie Unii Europejskiej.

                Przedsiębiorca przyjmujący czerpie korzyść, poznając własną firmę z nowej perspektywy, a także zyskuje możliwości współpracy z zagranicznymi partnerami oraz pogłębia swoją wiedzę na temat nowych rynków.

Długość stażu za granicą

Pobyt za granicą może trwać od 1 do 6 miesięcy.

Czas trwania projektu

Nabór jest prowadzony do 30 października 2015 r.

Nabór do projektu.

Nabór do działania odbywa się w trybie ciągłym do wyczerpania alokacji. Zarówno młody przedsiębiorca jak i ten doświadczony muszą się zarejestrować na stronie działania: http://www.erasmus-entrepreneurs.eu wypełniając formularz zgłoszeniowy.

Szczegółowe informacje znajdują się  na stronie: www.erasmus-entrepreneurs.eu

Źródło: www.parp.gov.pl