Zanim rozpoczęło się kolejne spotkanie fazy play-off pomiędzy Cerradem Czarnymi, a Jastrzębskim miejscowi zawodnicy zgotowali naszej ekipie nie lada niespodziankę. Wychodzący na rozgrzewkę  siatkarze z Jastrzębia-Zdroju zostali zaskoczeni szpalerem ustawionym przez gospodarzy oraz owacją miejscowych kibiców gratulujących im sukcesu na parkietach europejskich.

Spotkanie rozpoczęło się od wielu zepsutych zagrywek z obu stron, gdy jednak gra ustabilizowała się jastrzębianie szybko odskoczyli Czarnym i prowadzenia do końca seta nie oddali. Set miał jednostronny przebieg, podobnie jak całe spotkanie. Drużyna z Radomia nie miała tego dnia żadnych szans na zwycięstwo z Jastrzębskim Węglem zwłaszcza, że gospodarze popełniali wiele błędów m.in. popsuli bardzo dużo zagrywek. Jastrzębski Węgiel wygrywając 3:0 pewnie awansował do półfinału, w którym spotka się ze Skrą Bełchatów. MVP spotkania został wybrany Michał Łasko. Pierwsze i drugie spotkanie w niedzielę oraz poniedziałek, 6 i 7 kwietnia w Bełchatowie. Rywalizacja toczy się tradycyjnie do trzech zwycięstw.

Cerrad Czarni Radom – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 18:25, 19:25)

Cerrad Czarni Radom: Bołądź, Wachnik, Ostrowski, Neroj, Wetsphal, Filipowicz (libero) oraz Gutkowski, Kędzierski, Faryna, Radomski, Kamiński.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Bontje, Popiwczak, Marechal, Malinowski, Filippov.