Targi GLOB to największe w kraju wiosenne targi branżowe, które rokrocznie przyciągają rzesze osób zainteresowanych nie tylko turystyką weekendową, ale także zwolenników dłuższych form wypoczynku. Odbyły się one w dniach 28-30 marca.

Szeroką ofertę tym, którzy przybyli na GLOB prezentowały m.in. krajowe i zagraniczne regiony turystyczne, touroperatorzy, biura podróży, przewoźnicy (linie lotnicze, promowe, kolejowe, autokarowe), gestorzy bazy noclegowej (hotele, ośrodki wypoczynkowe, pensjonaty), sanatoria, uzdrowiska, ośrodki spa czy przedstawiciele agroturystyki i sportów ekstremalnych.

W tym roku krajem partnerskim była Tunezja, regionem lubuskie, a miastem  Chorzów. Ponadto w wydarzeniu brali udział goście specjalni, tj. wybitna, polska podróżniczka Elżbieta Dzikowska i mistrzowie sztuki kulinarnej Teo Vafidis z Grecji i Remigiusz Rączka ze Śląska. Odwiedzający targi mogli także skosztować pysznych dań kuchni śląskiej, które serwowały restauracje skupione na Szlaku Kulinarnym „Śląskie Smaki”.