Fundacja Mam Marzenie zajmuje się realizacją marzeń dzieci cierpiących na choroby bezpośrednio zagrażające życiu. Jej podopiecznymi są mali pacjenci oddziałów onkologicznych oraz dzieci z chorobami genetycznymi takimi jak mukowiscydoza czy zanik mięśni. Na terenie województwa śląskiego w ciągu ośmiu lat działalności udało się spełnić marzenia 490 dzieci.

– Sporo naszych podopiecznych mieszka na terenie Rybnickiego Okręgu Węglowego,  tylko w zeszłym roku spełniliśmy m.in. marzenie Filipa o locie samolotem, Kasi o niebieskiej kamerze, Nikoli o pływaniu z delfinami, Szymon otrzymał laptopa, a Oliwka spotkała się z Radkiem Liszewskim. Wszystkie te dzieci mieszkały właśnie w tych okolicach. Ze realizowanych 80 marzeń w 2013 roku około 30% pochodzi z tego rejonu – informuje Michał Krain, koordynator śląskiego oddziału Fundacji Mam Marzenie – ze względu na tą liczbę dzieci, postanowiliśmy poszukać tutaj wolontariuszy, którzy będą poznawali ich marzenia oraz pozyskiwali sponsorów poszczególnych marzeń.

Na terenie województwa śląskiego działa obecnie 30 wolontariuszy FMM od 17 do 65. roku życia. Od tego tygodnia oprócz cotygodniowych zebrań wolontariuszy w Katowicach (w każdy czwartek o godzinie 18:00), będą odbywały się co dwa tygodnie spotkania w Wodzisławiu Śląskim.

– Dyrekcja Wodzisławskiego Centrum Kultury zgodziła się nieodpłatnie udostępnić nam sale, w której będą mogły spotykać się osoby zainteresowane spełnianiem marzeń dzieci. W tej chwili mamy ośmiu zainteresowanych – mówi Tomasz Tomecki, odpowiedzialny za wolontariat w FMM – Zapraszamy wszystkich, którzy chcą włączyć się w naszą działalności i przekonać się jak wielką siłę mają dziecięce marzenia. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ma odrobinę wolnego czasu, chęci i pomysły.

Pierwsze spotkanie informacyjne dla zainteresowanych wolontariatem rozpocznie się o godzinie 17:30 w Wodzisławskim Centrum Kultury 12 kwietnia 2014 roku.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o kontakt: katowice@mammarzenie.org lub pod numerem telefonu 731-333-666.