Po pierwszym równym, aczkolwiek przegranym w tie-breaku niedzielnym meczu w Bełchatowie, siatkarze z Jastrzębia w poniedziałkowe popołudnie mieli okazję do szybkiego rewanżu. Niestety, mimo całkiem niezłego początku spotkania, w końcówce pierwszego seta gospodarze zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż nasi siatkarze i ostatecznie to Skra zwyciężyła 25:23. Kolejne sety były już rozgrywane wyłącznie pod dyktando Skry. Jastrzębscy siatkarze nie byli w stanie tego dnia skutecznie przeciwstawić się grającym na dużym luzie bełchatowianom, w każdym z setów tracąc wiele punktów seriami. Najlepszym zawodnikiem spotkania został uznany rozgrywający Skry, Nicolas Uriarte. Dzięki drugiemu zwycięstwu Skra Bełchatów prowadzi z Jastrzębskim Węglem w rywalizacji do trzech wygranych 2:0 i jest o krok od awansu do finału PlusLigi.

Jastrzębianie by zachować jeszcze szanse na awans muszą zwyciężyć w kolejnych dwóch meczach u siebie. Pierwsze spotkanie odbędzie się w niedzielę, 13 kwietnia. W przypadku wygranej Jastrzębskiego Węgla kolejne spotkanie zaplanowano na poniedziałek 14 kwietnia. Jeśli jastrzębianie zdołają wygrać dwa mecze u siebie i doprowadzą do remisu w rywalizacji o finał, to mecz decydujący o awansie rozegrany zostanie w Bełchatowie w czwartek, 17 kwietnia.

PGE Skra Bełchatów – Jastrzębski Węgiel 3:0 (25:23, 25:20, 25:15)

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Antiga, Zatorski (libero) oraz Brdjović, Maćkowiak.

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajenk, Masny, Czarnowski, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Malinowski, Van de Voorde, Marechal.