4 kwietnia w Wyższej Szkole Logistyki, podczas uroczystej gali, uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Jastrzębiu-Zdroju odebrali zestaw cennych nagród oraz liczne gratulacje od grona sponsorów i organizatorów VI Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

W tegorocznej edycji ogólnopolskich zmagań wystartowało niemal 7000 uczniów z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 51 młodych logistyków. Po trzech finałowych zadaniach problemowych dotyczących funkcji transportu w logistyce, Sylwia Brączek w swojej drugiej olimpijskiej próbie zajęła wysokie szóste miejsce. Damian Rduch debiutujący w olimpiadzie, na liście finalistów był czterdziesty.

Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna jest organizowana przez Wyższą Szkołę Logistyki od 2008 roku. Jej celem jest pobudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów problematyką logistyczną, ocena praktyczna programów nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych oraz stopień ich zrozumienia i przyswojenia przez uczniów , a także podnoszenie poziomu kształcenia. Olimpiada jest jedynym w Polsce turniejem tematycznym z dziedziny logistyki, którego laureaci i finaliści są zwolnieni z etapu pisemnego egzaminu  zawodowego. Honorowym patronem olimpiady jest Minister Edukacji Narodowej. Partnerem Merytorycznym jest Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne.