A takie dystanse można będzie pokonywać zarówno samemu, jak i w zorganizowanej grupie. Już teraz zapraszamy na rowerowe imprezy, których z pewnością w naszym mieście nie zabraknie. Pierwsza z nich odbędzie się już 12 kwietnia. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji już po raz ósmy organizuje rajd „Pierwszy dzwonek”, który tradycyjnie rozpoczyna sezon wypraw rowerowych w Jastrzębiu.

Każdy chętny posiadający sprawny rower przygotowany do sezonu, może wziąć udział w tej imprezie, której celem – jak mówią organizatorzy – jest popularyzacja turystyki rowerowej jako formy aktywnego wypoczynku, poznanie tras rowerowych wokół naszego miasta. Zachęcają oni także do zdobywania „Kolarskiej Odznaki Turystycznej”. W ramach rajdu organizowane są również konkurencje sprawnościowe w trzech kategoriach indywidualnych – najlepszym zawodnikom zostanie przyznany „Pierwszy dzwonek”. Rajd organizowany przez MOSiR może być świetnym przetarciem i solidną rozgrzewką do tego co wydarzy się pod koniec kwietnia i potrwa aż do końca wakacji.

Już po raz trzeci rusza impreza pn. „Jastrzębskie rajdy rowerowe”. Dwa lata temu miłośnicy jazdy na rowerze po raz pierwszy zorganizowaną grupą ruszyli na południe od Jastrzębia-Zdroju by zdobywać góry i najzwyczajniej cieszyć się jazdą. Po sukcesie kilku pierwszych wypraw z 2012 roku, rajdy przybrały formę imprezy cyklicznej, która w ubiegłym, jubileuszowym dla Jastrzębia-Zdroju roku zawierała w sobie pięć wypraw w pobliski Beskid Śląski i cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Więcej o rajdach rowerowych można przeczytać w najnowszym numerze miesięcznika „Jastrząb”.