Spotkanie rozpoczęło się od lepszej gry bełchatowian, którzy systematycznie osiągali coraz większą przewagę. Na drugiej przerwie technicznej Skra prowadziła 16:9, ale zawodnicy z Jastrzębia zdołali powalczyć i zaczęli odrabiać straty. Niestety ostatecznie to bełchatowianie zwyciężyli w pierwszej partii 25:23. Drugi set w początkowej fazie miał dość wyrównany przebieg , ale bełchatowianie po pierwszej przerwie technicznej znowu odskoczyli i utrzymali sporą przewagę do końca partii. Po 10-minutowej przerwie niestety obraz gry nie uległ zmianie – bezradni jastrzębianie w żadnym momencie nie byli w stanie przeciwstawić się świetnie grającej Skrze, która spokojnie wygrała w Jastrzębiu.

Skra Bełchatów wygrywając 3:0 w Jastrzębiu, zwyciężyła także w takim samym stosunku całą rywalizację z naszą drużyną i po roku przerwy powraca do rywalizacji w finale mistrzostw Polski. Jastrzębianie zagrają o 3. miejsce z przegraną drużyną z pary Resovia Rzeszów – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Jastrzębski Węgiel – PGE Skra Bełchatów 0:3 (23:25, 18:25, 17:25)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Pajenk, Masny, Kubiak, Marechal, Bontje, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Malinowski, Van de Voorde

PGE Skra Bełchatów: Wlazły, Kłos, Conte, Wrona, Uriarte, Antiga, Zatorski (libero) oraz Maćkowiak, Brdjović