Spotkanie byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego było okazją do zaprezentowania przez uczniów szkoły swoich dotychczasowych działań w ramach konkursu „Kręci mnie zdrowie”. Realizacją tego konkursu w Zespole Szkół nr 6 zajmują się nauczyciele wychowania fizycznego pod kierunkiem Renaty Pytel, Lidii Gajdzik i Jarosława Grycmana. Premierowi towarzyszyli przedstawiciele Rady Fundacji Alchemia Sportu. Podczas spotkania została zaprezentowana działalność fundacji, a Jerzy Buzek wraz z jedną ze stypendystek fundacji – Zuzanną Chmiel – opowiadał m.in. o systemie wartości w sporcie.

Determinacja jest istotna do odniesienia zwycięstwa, bo wygrana jest ważna dla każdego sportowca. Ale nie może ona przesłonić głębokiego szacunku do rywala, który przecież także walczy o zwycięstwo. Tego uczy sport. – mówił do przybyłych uczniów były premier.

Zespół Szkół nr 6 jest jedną z trzynastu szkół uczestniczących w konkursie „Kręci mnie zdrowie”, którego celem jest wykształcenie potrzeby aktywności fizycznej, racjonalnego odżywiania, a także propagowanie ciekawego sposobu spędzania wolnego czasu wśród młodych ludzi.