W konkursie, od listopada 2013 roku brało udział wielu uczniów szkół średnich z Jastrzębia-Zdroju, Żor i Pawłowic, Rybnika i powiatu rybnickiego, powiatu wodzisławskiego i raciborskiego. Finał subregionalny konkursu był walką między pięcioma zwycięzcami z wszystkich konkursów lokalnych. Z Jastrzębia o główną nagrodę walczyła Martyna Pilarska z Zespołu Szkół nr 2. I to właśnie Martyna wygrała. Od początku widzowie konkursu widzieli zaciętą walkę między Martyną i Szymonem Łopaczem – uczestnikiem z Raciborza. Szli łeb w łeb. Jednak Martyna po prostu okazała się lepsza! Wygrała wiedzą i opanowaniem! A biorąc pod uwagę, że w konkursie wystartowało ponad 450 uczniów z naszego subregionu bezdyskusyjnie Martyna zasłużyła na nagrody, z jakimi wyszła z auli GWSH!

W tym roku nagród w konkursie było wiele. I miejsce w finale subregionu zostało nagrodzone bonem na bezpłatny semestr wybranych studiów na GWSH wręczonym przez samego rektora uczelni. Dodatkowo Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna ufundowała zwyciężczyni iPada 4. Każdy z lokalnych zwycięzców otrzymał te same nagrody: aparat fotograficzny Fugi XP150 której fundatorem był organizator jastrzębskiego konkursu – firma Blueform oraz wycieczkę do Europarlamentu ufundowaną przez premiera Jerzego Buzka. II miejsce było nagrodzone tabletem Kiano ufundowanym przez Bank Spółdzielczy w Jastrzębiu-Zdroju, III – dyskiem zewnętrznym SAMSUNG STSHX-M500 TCB ufundowanym przez Hotel Dąbrówka. IV i V miejsce to nagrody książkowe ufundowane przez GWSH.

W wydarzeniu wzięło również udział wielu znakomitych gości. Wśród nich możemy wymienić prof. Jerzego Buzka, który objął konkurs Patronatem Honorowym, wysłuchał wszystkich prezentacji uczestników oraz wygłosił krótką prelekcję skierowaną zarówno do młodzieży jak i zgromadzonych przedsiębiorców. Marcin Nowak, Dyrektor Zarządzający Centrum Infrastructure Services Capgemini Polska pogratulował uczestnikom kreatywności oraz również przedstawił swoje spostrzeżenia na temat konkursu i obecnego rynku pracy. Rektor Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach prof. nadzw. dr hab. Krzysztof Szaflarski skierował do uczestników i zebranych gości kilka słów. W finale wzięli też udział Waldemar Socha – prezydent miasta Żory, Andrzej Zabiegliński – wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Andrzej Pawłowski – naczelnik Wydziału Edukacji UM Jastrzębie-Zdrój, doc. dr Krzysztof Piskorczyk – dziekan Wydziału Zamiejscowego Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Żorach, przedstawiciele organizacji gospodarczych z regionu, przedsiębiorcy, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych z regionu.

Organizatorzy, Żorska Izba Gospodarcza i firma BLUEFORM, pragną serdecznie podziękować za zaangażowanie i wkład pracy włożony w organizację konkursu nauczycielom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego przebiegu wydarzenia.