Po dwóch zwycięstwach w Jastrzębiu-Zdroju, „pomarańczowi” byli w uprzywilejowanej pozycji do zdobycia medalu. Pierwsze spotkanie w Kędzierzynie mimo początkowego prowadzenia jastrzębian 2:0 zakończyło się tie-breakiem, w którym lepsi okazali się gospodarze i przedłużyli swoje szanse na wywalczenie medalu. Jednak w niedzielnym spotkaniu zdecydowaną dominację pokazał Jastrzębski Węgiel, który praktycznie od pierwszych piłek objął prowadzenie, którego do końca seta już nie oddał wygrywając wysoko 25:16. Kolejne sety także przebiegały pod dyktando jastrzębian, którzy pewnie zwyciężyli 3:0. MVP meczu został Michał Łasko. Dzięki niedzielnej wygranej Jastrzębski Węgiel wywalczył brązowy medal PlusLigi zapewniając sobie także udział w przyszłorocznych rozgrywkach Ligi Mistrzów.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 0:3 (16:25, 20:25, 20:25)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Ruciak, Zagumny, Wiśniewski, Kooy, Bociek, Możdżonek, Lewis (libero) oraz Witczak, Ferens, Pilarz, Polański

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Gierczyński, Pajnek, Masny, Van de Voorde, Kubiak, Wojtaszek (libero) oraz Filippov, Popiwczak