Sprint rozgrywany jako Mistrzostwa Jastrzębia-Zdroju odbył się do południa na terenie Parku Zdrojowego. Średniodystansowy bieg popołudniowy przeniósł zawodników do pobliskich Krostoszowic. Ten etap był równocześnie Mistrzostwami Gminy Godów i zgromadził licznie jej mieszkańców. Większość z nich miała po raz pierwszy styczność z orientacją sportową.

Idea biegu na orientację to głównie efektywne spędzanie czasu wolnego w kontakcie z naturą, świetna zabawa, ale też i zdrowa sportowa rywalizacja. Dlatego też należy w tym miejscu wspomnieć o sukcesach odniesionych przez Jedynkowiczów w obu biegach.

W Mistrzostwach Jastrzębia-Zdroju w swoich kategoriach wiekowych złote medale wywalczyli: Hanna Marszałek, Błażej Kołeczko i Jarosław Borgiel, srebrne zdobyli: Maja Tomanek, Kinga Harasymiuk i Grażyna Pipiro, natomiast brąz przypadł w udziale Patrycji Papszun i Arturowi Surowemu.

W Mistrzostwach Gminy Godów na drugim stopniu podium stanęli: Artur Surowy, Martyna Makuła, Grażyna Pipiro i Jarosław Borgiel, a trzecia była Hanna Marszałek. Zawody były jak zwykle udane, zgromadziły ponad 300 uczestników z różnych zakątków Polski i Czech.

Chętnych do spróbowania przygody z orientacją zapraszamy do wzięcia udziału w popularyzacyjnych zajęciach i biegu po Parku Zdrojowym 10 maja między godzinami 10.00 a 12.00. Na kąpielisku będzie można zdobyć niezbędne wskazówki pomocne w posługiwaniu się mapą, a później spróbować samodzielnie lub w grupach pokonać prostą trasę w parku. Cała impreza potrwa do godziny 13.00. Warsztaty są organizowane wspólnie z jastrzębskim MOSiRem w ramach ogólnopolskiej akcji cała Polska Biega z Mapą.

Więcej informacji na: http://biegajzmapa.pl/index.php/dla-mediow

Inf. nad. Anna Kołeczko