Znany wielu mieszkańcom nie tylko naszego miasta szczyt Beskidu Ślaskiego będzie celem wyprawy, którą zaplanowano na niedzielę, 8 czerwca. Sportowa impreza rozpocznie się o godzinie 7.30 na placu obok sklepu rowerowego Tomazi Bike przy ul. Warszawskiej 6. Najpóźniej o 8.15 przewidziany jest start.  W zwartej kolumnie cykliści pojadą w kierunku Ustronia przez Bzie, Golasowice, Drogomyśl, a dalej już wzdłuż rzeki Wisły przez Skoczów do pierwszego celu wycieczki.

Na miejscu na każdego uczestnika tradycyjnie już czekał będzie bufet, w którym będzie można posilić się przed wjazdem pod szczyt Równicy.

Jak zapewniają organizatorzy imprezy, jest to najłatwiejszy ze wszystkich zaplanowanych rajdów, bowiem trasa pod schronisko na Równicy wiedzie drogą asfaltową i jest możliwa do pokonania praktycznie na każdym rowerze.

Warto przełamać się i spróbować swoich sił, wszak zdobycie tego beskidzkiego szczytu rowerem to no nie lada wyczyn – zachęca Tomasz Czarnota, jeden z organizatorów rajdów.

Organizatorzy przypominają, że warunkiem uczestnictwa w rajdach jest  zapoznanie się z regulaminem rajdów i ukończenie 18 roku życia .

Wpisowe na rajd wynosi 15 złotych, a panie chcące wziąć udział w wyprawie są zwolnione z opłaty.