Atmosfera spotkania była bardzo swobodna – mamy z dziećmi siedziały przy stolikach, podzielonych na cztery „kolorowe” grupy oraz wychodziły na środek sali w trakcie wspólnych zabaw, śpiewów i konkursów.

Mamusie były bardzo mile zaskoczone taką formą spędzenia czasu w przedszkolu z okazji swojego święta. Emocji było co niemiara zwłaszcza podczas konkursów:

– „czyja dłuższa” – skręcenie przez mamy jak najdłuższej nici z kłębuszka waty w określonym czasie

– „kto szybciej” – wypicie soków przez słomkę

– „poznaję dziecko”- konkurs dotykowy, mamy z zasłoniętymi oczami rozpoznawały swoje dzieci

Mamy wykazały się też niezwykłą pomysłowością podczas tworzenia hasła, flagi i tworzeniu „kolorowego jadłospisu” dla poszczególnych kolorowych krain. Dzieci zabawiały swoje mamy tańcem i śpiewem i bardzo im kibicowały podczas konkursów. Następnie przyszła kolej na życzenia i wręczenie prezentów. Były to własnoręcznie wykonane przez dzieci kwiaty. Kiedy dzieci wręczały upominki na twarzach mam pojawiał się uśmiech szczęścia. Mamusie były bardzo wzruszone podczas słuchania piosenki „Kocham Cię”, niejednej z mam zakręciła się łezka w oku. Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć z tak miłego i wzruszającego spotkania. Każda mama ze swoim dzieckiem sfotografowała się w pięknie ozdobionej ramie.

inf. nad PP6