Coria zwyciężyła w Life on Stage i to właśnie ten zespół wystąpi obok Soundgarden na scenie Life Festival Oświęcim. Koncert odbędzie się w piątek, 27 czerwca.

W finale Life On Stage, który odbył się w czwartek, 5 czerwca w krakowskim klubie Kwadrat, wzięły udział cztery grupy: Tune 4 Tune, Phedora, Coria i Time For Funk. Ich półgodzinne występy były oceniane przez jury, które ostatecznie zdecydowało, że główna nagroda należy się kwintetowi ze Śląska. Coria powstała w 2013 roku, ale jej muzycy grali ze sobą już wcześniej w zespole Symetria, który nagrał dwie płyty i supportował Guns’n’Roses na koncercie w Rybniku. Wokalista Tomasz Mrozek był uczestnikiem dwóch programów talent show (w "Must Be The Music" dostał się do półfinału). Zespół Coria przygotowuje swój debiutancki album, „Teoria splątania", promowany przez single "Defibrylacje" oraz "Niepokój".

Muzycy będą mieli okazję wystąpić na festiwalu, który od kilku lat odwiedzają największe gwiazdy światowej muzyki. W tym roku w Oświęcimiu wystąpią m.in. Soundgarden oraz Eric Clapton.