Harmonogram festiwalu:

9 czerwca Na sportowo

– zajęcia sportowe, trasa sportowa i historyczna – przemarsz nordic walking,

– rozpoczęcie godz. 10.00 kościół św. Katarzyny w Jastrzębiu Górnym, zakończenie Park Zdrojowy z poczęstunkiem w salkach przykościelnych parafii NSPJ w Zdroju – ul.1 Maja 36

– wystawa prac plastycznych i malarskich słuchaczy UTW w galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu-Zdroju przy ulicy Wielkopolskiej 1A w dniach od 9 do 23 czerwca

10 czerwca Kulturalnie

– seans filmowy w Miejskim Ośrodku Kultury, godz. 10.00, cena biletu na komedię to 5 zł,

11 czerwca

– zakończenie roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 2013/2014 – kino Centrum, godz. 12.00 z oprawą artystyczną (zespół teatralny UTW oraz duet na pianino i skrzypce).

– wykład otwarty

12 czerwca Integracyjnie

– spotkanie i zabawa w restauracji Hawana godz. 16.00

Osoby zainteresowane spędzeniem wspólnego czasu w restauracji Hawana w ramach Festiwalu Seniora proszone są o dokonanie wpłat przy zapisie w wysokości 10 zł. Zapisy w siedzibie Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieszczącej się w budynku przy ulicy 1 Maja (obecnie AGH) w środy w dni wykładów w godz. 13.00-15.30 oraz w siedzibie Stowarzyszenia Aktywny Senior mieszczącego się przy ulicy Wrzosowej 12b (były sklep Merino) w czwartki od godz. 17.00-18.00 oraz na próbach Chóru Miejskiego.

13 czerwca Z folklorem

– plac przed kościołem NSPJ w Zdroju godz. 14.00 Dzień z Folklorem. Wystąpią: regionalne zespoły artystyczne z miasta, Chór Miejski, ponadto przewidziano śmiechoterapię dla seniorów i ogólnodostępne badania lekarskie.

14 czerwca

– Przemarsz w kapeluszach spod Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Wielkopolska 1A o godz. 15.30 (zbiórka godz. 15.15) łączący się z korowodem miejskim z okazji Dni Jastrzębia-Zdroju.

Od 9 do 23 czerwca w Miejskiej bibliotece Publicznej odbędzie się wystawa prac plastycznych i malarskich słuchaczy UTW.

Imprezę organizują: Stowarzyszenie Aktywny Senior oraz Uniwersytet Trzeciego Wieku.