Tradycyjnie święto miasta rozpoczął barwny korowód, którego uczestnicy przemaszerowali spod biblioteki na Stadion Miejski, gdzie rozpoczęły się główne obchody Dni Jastrzębia.

Uczestnikom imprezy nie przeszkodziła nawet kilkuminutowa ulewa, która jeszcze przed rozpoczęciem koncertów nawiedziła jastrzębski stadion. Imprezę rozpoczął zespół Happysad, który rozgrzał swoich fanów szalejących pod sceną. Zanim na estradzie pojawił się kolejny wykonawca, zespół Zakopower, publiczność zgromadzona na stadionie mogła obserwować pokazy ratownictwa medycznego oraz umiejętności policjantów.

Zaprezentowali się także motocykliści, prezentujący jastrzębianom swoje kaskaderskie umiejętności w formie stuntu motocyklowego. Na specjalnym parkiecie rozłożonym na murawie stadionu swój pokaz zaprezentowali także tancerze ze studia Explozja Tańca.

Miła uroczystość czekała również na piłkarzy GKS-u 1962 Jastrzębie, którzy po ostatnim meczu sezonu z Gwarkiem w Ornontowicach pojawili się na scenie, by z rąk prezydenta odebrać puchar oraz gratulacje z okazji awansu do III ligi.

Gwiazdą sobotniego wieczoru był zespół T.Love, który na scenie zaprezentował mieszankę utworów będących przekrojem ich dotychczasowego dorobku. Sobotni wieczór zakończył pokaz fajerwerków.

Niedzielne popołudnie rozpoczął występ skierowany do najmłodszych, a już po występie Centrum Uśmiechu na scenie pojawił się zespół Piersi, który hitem „Bałkanica” rozpoczął swój koncert.

Artyści porwali do zabawy jastrzębską publiczność, która razem z zespołem bawiła się i śpiewała znane przeboje. Na scenie nie zabrakło także akcentów kabaretowych, bowiem przed publicznością wystąpił kabaret Łowcy.B. Ostatnim punktem urodzin miasta był koncert Moniki Brodki z zespołem.

GALERIA ZDJĘĆ