Osoby posiadające przy sobie dowód osobisty będą mogły na miejscu, podczas pikniku Lata z Radiem, zalogować się na platformę i potwierdzić swój profil. Dzięki temu za pośrednictwem internetu, bez wychodzenia z domu, uzyskają stały dostęp do swoich danych w ZUS.

Ale oprócz możliwości skorzystania z mobilnego punktu PUE na mieszkańców Jastrzębia Zdroju i gości pikniku czekać będą także eksperci z zakresu świadczeń emerytalno-rentowych, zasiłków chorobowych i macierzyńskich, a także z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym. W namiocie ZUS będzie można uzyskać informację na temat zakładania działalności gospodarczej oraz obowiązków płatnika składek względem ZUS.

Serdecznie zapraszamy do udziału w pikniku, skorzystania z porad ekspertów, a także zwiedzenia wystawy okolicznościowej „Rzeczpospolita ubezpieczonych. 80 lat ZUS (1934-2014)” umiejscowionej w jastrzębskim Parku Zdrojowym, w dniach od 13 do 18 lipca. 

ZUS zdecydował się ponownie zaangażować w trasę „Lata z Radiem” po sukcesie ubiegłorocznej, wakacyjnej współpracy z Polskim Radiem. Po raz drugi został partnerem edukacyjnym trasy, bo warto podkreślić, że udział w radiowych piknikach daje możliwość przybliżenia idei ubezpieczeń społecznych i samego ZUS.

Podczas tegorocznej trasy „Lata z Radiem” ZUS – poza obecnością na samych piknikach – będzie też gościł na antenie Programu 1 Polskiego Radia. W każdą sobotę ok. godziny 10.20 gośćmi Romana Czejarka i Karoliny Rożej będą przedstawiciele Zakładu, którzy przybliżą jego działalność i tematykę ubezpieczeń społecznych wszystkim radiosłuchaczom. Po każdym z programów chętni będzie możliwość sprawdzenia się w konkursie wiedzy o ZUS i ubezpieczeniach społecznych.  – Świadomość Polaków w zakresie ubezpieczeń społecznych jest – niestety – bardzo niska, warto więc w każdy możliwy sposób ją budować. Konkurs dla radiosłuchaczy obok zabawy ma więc służyć podnoszeniu naszej wiedzy – wyjaśnia Jacek Dziekan, rzecznik prasowy ZUS. Udział w konkursach z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych będą mogły wziąć także osoby, które odwiedzą stoisko ZUS. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Beata Kopczyńska

Rzecznik prasowy O/ZUS w Rybniku