Nowym zawodnikiem Jastrzębskiego Węgla został Zbigniew Bartman. Dla 27-letniego siatkarza będzie to powrót do jastrzębskiego klubu, bowiem w sezonie 2011/2012 miał on już okazję reprezentować pomarańczowe barwy. 

W ostatnim sezonie grał we Włoszech w klubie Casa Modena, z którym dotarł do półfinału mistrzostw Włoch. Nie było to jego pierwsze zetknięcie z włoską Serie A1. W przeszłości reprezentował już takie kluby, jak: Marmi Lanza Verona oraz Prisma Volley Taranto.

Swoją sportową karierę zaczynał w klubach stołecznych – Metrze oraz MOS-ie Wola Warszawa. W krajowej elicie siatkarskiej występował kolejno w: AZS Politechnice Warszawskiej, Polskiej Energii Sosnowiec, AZS Częstochowa, ponownie w AZS Politechnice Warszawskiej, a bezpośrednio po rozstaniu z Jastrzębskim Węglem zasilił szeregi Asseco Resovii Rzeszów, z którą zdobył mistrzostwo kraju.

Tytuł wywalczony z rzeszowskim klubem to tylko jedno z wielu trofeów w bogatej karierze siatkarza. Zbigniew Bartman jest mistrzem Europy, złotym i brązowym medalistą Ligi Światowej, srebrnym medalistą Pucharu Świata oraz wicemistrzem Turcji. W 2012 roku został wybrany najlepszym atakującym turnieju finałowego Ligi Światowej oraz najlepszym atakującym X Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Ma na koncie także mistrzostwo Europy kadetów oraz sukcesy w siatkówce plażowej (mistrzostwo Europy oraz wicemistrzostwo świata do lat 18).