W nocy z 19/20 lipca 2014 r. pan Marian Hudek, po zdobyciu szczytu i powrocie do obozu trzeciego (6100m), ruszył na poszukiwanie dwóch zaginionych członków naszej wyprawy. Udało mu się ich odnaleźć, a następnie zorganizował skuteczną pomoc w celu sprowadzenia ich do obozu trzeciego – poinformował prezydenta Mariana Janeckiego prezes Annapurna Klub, Robert Rozmus. Jak dodał, członkowie klubu są pełni uznania dla postawy Pana Mariana Hudka, który wykazał się nie tylko dużą wytrzymałością i umiejętnościami radzenia sobie w górach wysokich, ale również, w tak ekstremalnych sytuacjach, chęcią niesienia pomocy innym wspinaczom.

28 sierpnia prezydent miasta podziękował Marianowi Hudkowi i pogratulował jego postawy w górach.

To była kwestia gigantycznego szczęścia, że udało się ich odnaleźć. Opatrzność nad nimi czuwała. Na tych wysokościach człowiek raczej nie ma szans przeżyć w nocy, kiedy nie jest do tego wcześniej przygotowany – wyjaśnił Marian Hudek.

Przypomnijmy, Marian Hudek, członek Jastrzębskiego Klubu Wysokogórskiego, jako dwudziesty Polak zdobył Mount Everest. Na Dachu Świata stanął 15 maja 2007 roku o godzinie siódmej rano. Jest też dziewiątym Polakiem, który zdobył tzw. Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty poszczególnych kontynentów

31 sierpnia pan Marian wyrusza na kolejną wyprawę. Tym razem celem jest Shisha Pangma w Himalajach.