Dzień dzisiejszy gromadzi nas tu wszystkich z radosnego powodu. Możemy się uczyć w nowych salach lekcyjnych i korzystać z nowych boisk. Będziecie zdobywać wiedzę w odnowionej szkole, która pięknie wygląda – podkreśliła Lucyna Jagielska, dyrektor szkoły.

Szkoła zyskała dodatkową jedną kondygnację, poprzez podniesienie poddasza użytkowego, a ponadto zostały wykonane prace termomodernizacyjne. Na nowej kondygnacji znalazło się miejsce na trzy sale lekcyjne i dwie łazienki, a na wieży szkoły zamontowane są zegary elektroniczne.

Tu będziecie mieli swój drugi dom, kolegów i koleżanki, tu będziecie uczyć się i zdobywać wiedzę. Życzę Wam, żeby ten budynek i te biska tętniły życiem, a Wy żebyście zdobywali wiedzę i dobre oceny. To, co stąd wyniesiecie, będzie Wam służyło przez całe życie – powiedział prezydent miasta Marian Janecki.

Przy Zespole Szkół nr 13 powstały boisko wielofunkcyjne do piłki koszykowej i siatkowej, boisko do piłki plażowej, bieżnia o długości 60m ze skocznią do skoku w dal. Prace objęły także remont i budowę chodników i placów oraz elementów małej architektury i ogrodzenia, w tym wymianę bram na przesuwne. Boisko wielofunkcyjne ma nawierzchnię poliuretanową, jest wyposażone i oświetlone. Wokół szkoły zostały ustawione ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i wykonana osłona śmietnika. Koszt zadania wyniósł 2,5 mln zł.