Przy ZS nr 1 wybudowany został kompleks terenowych obiektów sportowych: boisk, bieżni oraz rzutni wraz z elementami małej architektury, oświetleniem, częściowo dojściami i dojazdami brukowanymi. Dla korzystających z boisk przewidziano miejsca parkingowe.

Jak tylko pogoda będzie pozwalała, to lekcje wf-u będą się odbywały na zewnątrz. Zainteresowanie obiektami jest olbrzymie i na pewno będzie to miejsce oblegane. Jest to wielkie święto dla naszej szkoły. Dziś szczycimy się przepięknymi i funkcjonalnymi obiektami – podkreśliła Małgorzata Targiel, wicedyrektor szkoły.

Przy ZS nr 1 można uprawiać różne dyscypliny sportu. Powstała tu bieżnia okólna 250 metrowa czterotorowa i bieżnia prosta 100 metrowa stanowiąca jednocześnie rozbieg do skoku w dal. Są też: boisko do piłki nożnej z nawierzchnią ze sztucznej trawy, boisko do koszykówki z nawierzchni poliuretanowej, boisko do siatkówki i badmintona z nawierzchni poliuretanowej oraz dwa boiska do piłki plażowej. Oprócz tego zostały wykonane dwa korty tenisowe i rzutnia do pchnięcia kulą.

Życzę, aby było tu wielu zadowolonych amatorów sportu, jak najmniej kontuzjowanych i żeby rodziły się tu nowe talenty – powiedział prezydent miasta Marian Janecki.

Koszt wykonania robót wyniósł niespełna 3 mln zł.

Inwestycja dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach „Programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej”. Dofinansowanie wyniesie ponad 600 tys. zł.

GALERIA ZDJĘĆ