Kibice, którzy od pierwszej minuty spotkania mocno dopingowali swoich ulubieńców, długo musieli czekać na bramki, choć emocji nie brakowało od początku meczu. Tuż przed przerwą wzorową akcję w ofensywie przeprowadzili gracze GKS 1962 Jastrzębie i po dośrodkowaniu Kamila Jadacha, bramkę zdobył Adrian Kopacz.

Druga połowa przyniosła więcej sytuacji dla dotychczasowych wiceliderów z Opola, którzy uzyskali optyczną przewagę i raz po raz atakowali świetnie spisującego się w bramce gospodarzy Grzegorza Drazika. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:0, bo już w doliczonym czasie gry rezerwowy Kamil Duda, który chwilę wcześniej pojawił się na murawie zdobył decydującego gola.

Kolejne spotkanie GKS rozegra w Bytomiu z miejscowymi Szombierkami.

GKS 1962 Jastrzębie – Odra Opole 2:0 (1:0)

1:0 Kopacz, 44 min.

2:0 Duda, 90 min.

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Zajączkowski, Pacholski, Szymura, Kulawiak – Kopacz (89. Kopacz), Tront, Gorzała, Szczęch (77. Weis) – Jadach (90. Duda), Caniboł (65. Hajczuk).

Odra Opole: Kleemann – Gawron, Udarević, Michniewicz, Droszczek – Flejterski, Deja (76.  Wolny), Peroński (46. J. Gancarczyk),  K. Gancarczyk – Brusiło (70.  M. Gancarczyk), Gładkowki (69. Kocur)