Rozkład tegorocznej edycji FilmOFFiska 2014 przedstawia się następująco:

18 września, czwartek godz. 18.00 – prezentacja filmów stworzonych przez Wajda Studio. Studio to wspiera filmy autorskie debiutujących twórców, poszukuje projektów, fabuł, dokumentów i krótkich metraży poruszających współczesne tematy. Podczas imprezy zaprezentowane zostaną filmy:„Joanna” – reż. Aneta Kopacz, „Niewiadoma Henryka Fasta” – reż. Agnieszka Elbanowska, „Psubrat”– reż. Maria Zbąska, „Inny film” – reż. Brygida Frosztęga-Kmiecik.

19 września, piątek godz. 18.00 – specjalny pokaz filmu „Kiedyś będziemy szczęśliwi" oraz spotkanie z reżyserem Pawłem Wysoczańskim.

„Kiedyś będziemy szczęśliwi” to film opowiadający o chłopcu z najbiedniejszej dzielnicy Śląska – Lipiny. Bohater filmu, Daniel Furmaniak chce żyć inaczej. Telefonem komórkowym zaczyna kręcić film o swojej dzielnicy. Zadaje swoim rówieśnikom pytania o marzenia. Kim chcieliby zostać w przyszłości? Czy nastolatkowie będą mogli spełnić swoje marzenia? Czy rzeczywistość nie zniszczy ich planów? Czy marzenia mają sens?

Paweł Wysoczański, urodzony w 1980 roku w Świdnicy. Absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Wydziału Radia i Telewizji w Katowicach. Autor filmów dokumentalnych i krótkometrażowych: „Punkt widzenia”, „Kiedyś będziemy szczęśliwi”, „W drodze”, „Nauka latania”, które wielokrotnie pokazywano i nagradzano na festiwalach filmowych w Polsce i za granicą.  

Organizatorzy FilmOFFiska podkreślają, że zapraszani goście pochodzą ze Śląska lub są z nim związani. Śląscy twórcy mają olbrzymi potencjał, opowiadają o Śląsku w sposób prawdziwy, bez kreowanie go na siedlisko brudu, nędzy i patologii.

Pokazy filmów i spotkania w ramach FilmOFFiska odbywać się będą w Miejskiej Bibliotece Publicznej filii nr 2 przy ul. Witczaka 3a. Wstęp jest bezpłatny.