Ponad 500 zawodników stanęło na starcie tegorocznej „Jastrzębskiej Dziesiątki”. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Zanim jednak rozpoczęła się główna rywalizacja na dystansie 10 kilometrów, najpierw bohaterami na arenie Stadionu Miejskiego byli młodzi uczestnicy biegów Małego Jastrząbka, którzy w dziecięcych i młodzieżowych kategoriach rywalizowali na krótszych dystansach.

Punktualnie o godzinie 11.00 z bieżni stadionu wyruszyła ogromna kolumna biegaczy, którzy wyruszyli w kierunku alei Piłsudskiego. Już po starcie prowadzenie objęli reprezentanci Kenii i nie dali sobie oni odebrać pozycji liderów aż do mety. Ostatecznie z czasem 29:30 Abel Kibet Rop oraz Hillary Kiptum Maiyo Kimaiyo pobili rekord jastrzębskiej trasy i jako jedyni zdołali osiągnąć wynik poniżej 30 minut.

Wśród kobiet najlepsza była także kenijka Nancy Nzisa Wambua. Najlepszym jastrzębianinem został Grzegorz Szulik, który osiągnął czas 35:07 i zajął 14. miejsce.

Wyniki wszystkich biegów dostępne są tutaj.