Celem głównym projektu jest zapewnienie szerokiego dostępu do dobrej jakości bezpłatnego poradnictwa prawnego i obywatelskiego dla każdego zainteresowanego, poprzez działalność Punktów Poradnictwa Otwartego.

Podstawową grupą odbiorców są osoby z niską świadomością prawną i obywatelską, którzy nie potrafią samodzielnie znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich problemy prawne i społeczne. W głównej mierze projekt jest skierowany do osób oraz instytucji, dla których profesjonalna pomoc prawna jest poza zasięgiem finansowym.

Punkt zlokalizowany jest w Jastrzębskim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Wrzosowej 12a. Punkt czynny będzie w poniedziałki w godzinach od 10.00 do 14.00. Wcześniejsze terminy można umówić pod numerem telefonu: 32 614 21 07 i 883 357 216.

Uruchomiony został także serwis internetowy, dzięki któremu możliwe jest uzyskanie porady prawnej przez Internet, pod adresem e-mail: porady@arl-jaworzno.com.pl

Pod adresem strony www.ppo-arl.pl można znaleźć elektroniczne wersje aktów prawnych z zakresu KPA, KC, KP i innych oraz zbiory formularzy, wniosków, podań, umów, zaświadczeń do urzędów i instytucji publicznych i prywatnych.