Dziewczynki, które od najmłodszych lat trenują w Jastrzębskim Klubie Tenisa Stołowego w sierpniu wzięły udział w największym i najbardziej prestiżowym młodzieżowym turnieju tenisa stołowego w Europie – Andro Kids Open 2014, który odbywał się w Düsseldorfie.

Jastrzębianki startowały wśród 1435 zawodników z 16 państw (Holandii, Belgii, Francji, Chin, Chile, Szwajcarii, Włoch, Anglii, Słowenii, Rosji, Białorusi, Serbii, Szkocji, Niemiec, Polski i Izraela). W turnieju drużynowym, który odbywał się w dwóch pierwszych dniach turnieju podopieczne Jarosława Kolekty zdobyły złoty medal w swojej kategorii wiekowej. W turnieju indywidualnym obie zawodniczki wywalczyły awans do turnieju głównego, a na podium ponownie stanęła Anna Kubiak, która docierając do finału, ostatecznie ze srebrnym medalem uplasowała się na drugiej pozycji.

Podczas spotkania w urzędzie miasta zostały im wręczone listy gratulacyjne oraz upominki. Prezydent miasta, Marian Janecki, uhonorował także trenera młodych zawodniczek, Jarosława Kolektę oraz prezesa JKTS Romana Fajkusa.