W sobotę w hali widowiskowo-sportowej Jastrzębski Węgiel rozegrał mecz 1. Kolejki PlusLigi. Rywalem naszej ekipy był BBTS Bielsko-Biała. Drużyna prowadzona przez jednego z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy, Piotra Gruszkę, tylko w pierwszej odsłonie stworzyła realne zagrożenie dla gospodarzy, którzy zdołali wygrać tę partię 25:23. Kolejne sety, mimo nie najlepszej gry jastrzębian zakończyły się pewnymi zwycięstwami do 18. MVP spotkania uznany został Patryk Czarnowski.

Jastrzębski Węgiel – BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:23, 25:18, 25:18)

Jastrzębski Węgiel: Łasko, Kaliberda, Pajenk, Masny, Czarnowski, Bartman, Wojtaszek (libero) oraz Kosok, Gierczyński, Malinowski.

BBTS Bielsko-Biała: Polański, Ferens, Pilarz, Gonzalez, Sobala, Kapelus, Dębiec (libero) oraz Neroj, Sobala, Błoński, Bućko.

W niedzielę swój I-ligowy debiut zaliczyły także panie reprezentujące KS Jastrzębie-Borynia PLKS Pszczyna. Pierwsze spotkanie jastrzębianki zagrały w Toruniu. W nowej wielofunkcyjnej hali widowiskowej zmierzyły się z drużyną Budowlanych, która zwycięsko wyszła z tej batalii wygrywając spotkanie w trzech setach.